TNPW121010K0FEEA
Mfr.Part #
TNPW121010K0FEEA
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 10K OHM 1% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
10kOhms
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
330mW
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Depth :
2.45mm
Composition :
Thin Film
Length :
3.2mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Datasheets
TNPW121010K0FEEA
Vishay / Dale TNPW121010K0FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C