TNPW1210100KBYTA
Mfr.Part #
TNPW1210100KBYTA
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/3W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
100kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Surface Mount :
yes
Power Rating :
330mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Series :
TNPW
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Datasheets
TNPW1210100KBYTA
Vishay / Dale TNPW1210100KBYTA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 100kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C