TNPW12069K31BETY
Mfr.Part #
TNPW12069K31BETY
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 9.31K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
9.31kOhms
Radiation Hardening :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Contact Plating :
Lead, Tin
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
TNPW12069K31BETY
Vishay / Dale TNPW12069K31BETY
TNPW Series, Thin Film, 9.31kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C