TNPW1206988KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206988KBETY
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 988K OHM 0.1% 1/4W 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Supplier Device Package :
Resistance :
988kOhms
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW1206988KBETY
Vishay / Dale TNPW1206988KBETY
TNPW Series, Thin Film, 988kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C