TNPW1206965RBETA
Mfr.Part #
TNPW1206965RBETA
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 965 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
965Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Supplier Device Package :
Published :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
TNPW1206965RBETA
Vishay / Dale TNPW1206965RBETA
TNPW Series, Thin Film, 965Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C