TNPW1206953KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206953KBETY
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 953K OHM 0.1% 1/4W 1206
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Resistance :
953kOhms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Height :
550μm
Max Operating Temperature :
155°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Voltage - Rated :
200V
Length :
3.2mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW1206953KBETY
Vishay / Dale TNPW1206953KBETY
TNPW Series, Thin Film, 953kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C