TNPW120693K1BEEN
Mfr.Part #
TNPW120693K1BEEN
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 93.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Weight :
16.187578mg
Length :
3.2004mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
200V
Voltage - Rated DC :
100V
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Height :
660.4μm
Max Power Dissipation :
250mW
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Resistance :
93.1kOhms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW120693K1BEEN
Vishay / Dale TNPW120693K1BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 93.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C