TNPW120693K1BECN
Mfr.Part #
TNPW120693K1BECN
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 93.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Resistance :
93.1kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
TNPW120693K1BECN
Vishay / Dale TNPW120693K1BECN
TNPW Series, Thin Film, 93.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C