TNPW1206931RBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206931RBEEA
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 931 OHM 0.1% 1/4W 1206
Series :
TNPW e3
Width :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Weight :
16.187578mg
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
660.4μm
Case Code (Metric) :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Tin
Resistance :
931Ohms
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Length :
3.2004mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Published :
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW1206931RBEEA
Vishay / Dale TNPW1206931RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 931Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C