TNPW120690R9BETA
Mfr.Part #
TNPW120690R9BETA
Description
RES 90.9 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Depth :
1.6mm
Published :
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
90.9Ohms
Feature :
Military
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW120690R9BETA
Vishay / Dale TNPW120690R9BETA
TNPW Series, Thin Film, 90.9Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C