TNPW1206909RBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206909RBEEA
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 909 OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
909Ohms
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
250mW
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
14 Weeks
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6mm
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW1206909RBEEA
Vishay / Dale TNPW1206909RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 909Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C