TNPW12068K76BETY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW12068K76BETY
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 8.76K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated :
100V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
610μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Weight :
16.187578mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Terminations :
2
Resistance :
8.76kOhms
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW12068K76BETY
Vishay / Dale TNPW12068K76BETY
TNPW Series, Thin Film, 8.76kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C