TNPW12068K56BEEA
Mfr.Part #
TNPW12068K56BEEA
Description
RES 8.56K OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Published :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
TNPW e3
Width :
1.6002mm
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
8.56kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
250mW
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW12068K56BEEA
Vishay / Dale TNPW12068K56BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.56kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C