TNPW120689K8BEEA
Mfr.Part #
TNPW120689K8BEEA
Description
RES 89.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
89.8kOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
660.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Weight :
16.187578mg
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2004mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Width :
1.6002mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW120689K8BEEA
Vishay / Dale TNPW120689K8BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 89.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C