TNPW120684K5BEEN
Mfr.Part #
TNPW120684K5BEEN
Description
RES 84.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Tin
Width :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW e3
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
250mW
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Height :
660.4μm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
200V
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
84.5kOhms
Weight :
16.187578mg
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW120684K5BEEN
Vishay / Dale TNPW120684K5BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 84.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C