TNPW1206835RBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206835RBEEA
Description
RES 835 OHM 0.1% 1/4W 1206
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
835Ohms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
16.187578mg
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Width :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Length :
3.2004mm
Datasheets
TNPW1206835RBEEA
Vishay / Dale TNPW1206835RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 835Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C