TNPW1206825RBETA
Mfr.Part #
TNPW1206825RBETA
Description
RES 825 OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
200V
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
825Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
3.2004mm
Published :
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
660.4μm
Composition :
Thin Film
Width :
1.6002mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
TNPW1206825RBETA
Vishay / Dale TNPW1206825RBETA
TNPW Series, Thin Film, 825Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C