TNPW120680R6BETA
Mfr.Part #
TNPW120680R6BETA
Description
RES 80.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
80.6Ohms
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
1.6002mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
14 Weeks
Length :
3.2004mm
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW120680R6BETA
Vishay / Dale TNPW120680R6BETA
TNPW Series, Thin Film, 80.6Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C