TNPW1206806RBECN
Mfr.Part #
TNPW1206806RBECN
Description
RES 806 OHM 0.1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
806Ohms
Feature :
Military
Datasheets
TNPW1206806RBECN
Vishay / Dale TNPW1206806RBECN
TNPW Series, Thin Film, 806Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C