TNPW1206806KFETA
Mfr.Part #
TNPW1206806KFETA
Description
RES 806K OHM 1% 1/4W 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
806kOhms
Feature :
Military
Power Rating :
250mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW1206806KFETA
Vishay / Dale TNPW1206806KFETA
TNPW Series, Thin Film, 806kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C