TNPW12067K96BEEN
Mfr.Part #
TNPW12067K96BEEN
Description
RES 7.96K OHM 0.1% 1/4W 1206
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
1 (Unlimited)
Height :
550μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Case Code (Metric) :
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Width :
1.6mm
Resistance :
7.96kOhms
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Operating Temperature :
155°C
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2mm
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW12067K96BEEN
Vishay / Dale TNPW12067K96BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 7.96kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C