TNPW12067K77BETA
Mfr.Part #
TNPW12067K77BETA
Description
RES 7.77K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
7.77 kOhms
Failure Rate :
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Features :
Military
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Tape and Reel (TR)
Brand :
Amphenol Positronic
Subcategory :
D-Sub Connectors
Series :
TNPW
Positronic
Datasheets
TNPW12067K77BETA
Vishay / Dale TNPW12067K77BETA
TNPW Series, Thin Film, 7.77 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C