TNPW12067K50FHTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW12067K50FHTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 7.5K OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
7.5kOhms
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Feature :
Military
Datasheets
TNPW12067K50FHTA
Vishay / Dale TNPW12067K50FHTA
TNPW Series, Thin Film, 7.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C