TNPW120678K7BEEA
Mfr.Part #
TNPW120678K7BEEA
Description
RES 78.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Resistance :
78.7kOhms
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Case Code (Imperial) :
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
200V
Series :
TNPW e3
Published :
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW120678K7BEEA
Vishay / Dale TNPW120678K7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 78.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C