TNPW120675K9BEEA
Mfr.Part #
TNPW120675K9BEEA
Description
RES 75.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
660.4μm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2004mm
2
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
75.9kOhms
Max Power Dissipation :
250mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
1.6002mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW120675K9BEEA
Vishay / Dale TNPW120675K9BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 75.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C