TNPW120671R5DETA
Mfr.Part #
TNPW120671R5DETA
Description
RES 71.5 OHM 0.5% 1/4W 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Series :
TNPW
Radiation Hardening :
No
14 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
71.5Ohms
Datasheets
TNPW120671R5DETA
Vishay / Dale TNPW120671R5DETA
TNPW Series, Thin Film, 71.5Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C