TNPW12066K90BEEN
Mfr.Part #
TNPW12066K90BEEN
Description
RES 6.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
TNPW e3
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
6.9kOhms
Contact Plating :
Tin
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW12066K90BEEN
Vishay / Dale TNPW12066K90BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 6.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C