TNPW12066K65FETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW12066K65FETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 6.65K OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
6.65kOhms
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW12066K65FETA
Vishay / Dale TNPW12066K65FETA
TNPW Series, Thin Film, 6.65kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C