TNPW12066K19BETA
Mfr.Part #
TNPW12066K19BETA
Description
RES 6.19K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
16.187578mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Height :
660.4μm
Case Code (Metric) :
Published :
Width :
1.6002mm
Feature :
Military
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
6.19kOhms
Power Rating :
250mW
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW12066K19BETA
Vishay / Dale TNPW12066K19BETA
TNPW Series, Thin Film, 6.19kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C