TNPW12066K04BYCN
Mfr.Part #
TNPW12066K04BYCN
Description
RES 6.04K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
not_compliant
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Composition :
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Surface Mount :
yes
Resistance :
6.04kOhm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Feature :
Military
Power Rating :
250mW
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
16 Weeks
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW12066K04BYCN
Vishay / Dale TNPW12066K04BYCN
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 6.04kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C