TNPW1206681KFETA
Mfr.Part #
TNPW1206681KFETA
Description
RES 681K OHM 1% 1/4W 1206
Tolerance :
±1%
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
681kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW1206681KFETA
Vishay / Dale TNPW1206681KFETA
TNPW Series, Thin Film, 681kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C