TNPW1206673RBETA
Mfr.Part #
TNPW1206673RBETA
Description
RES 673 OHM 0.1% 1/4W 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
673Ohms
Datasheets
TNPW1206673RBETA
Vishay / Dale TNPW1206673RBETA
TNPW Series, Thin Film, 673Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C