TNPW120663K4BETY
Mfr.Part #
TNPW120663K4BETY
Description
RES 63.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
63.4kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
155°C
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW120663K4BETY
Vishay / Dale TNPW120663K4BETY
TNPW Series, Thin Film, 63.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C