TNPW120662R0BETA
Mfr.Part #
TNPW120662R0BETA
Description
RES 62 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
1.6002mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
62Ohms
Series :
TNPW
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Thin Film
Length :
3.2004mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW120662R0BETA
Vishay / Dale TNPW120662R0BETA
TNPW Series, Thin Film, 62Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C