TNPW120660K4BHEA
Mfr.Part #
TNPW120660K4BHEA
Description
RES 60.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
60.4kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
250mW
Datasheets
TNPW120660K4BHEA
Vishay / Dale TNPW120660K4BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 60.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C