TNPW120660K4BECN
Mfr.Part #
TNPW120660K4BECN
Description
RES 60.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
60.4kOhms
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
250mW
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW120660K4BECN
Vishay / Dale TNPW120660K4BECN
TNPW Series, Thin Film, 60.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C