TNPW1206604KBEEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW1206604KBEEN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 604K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
TNPW e3
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
604kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.6002mm
Voltage - Rated DC :
100V
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Composition :
Thin Film
Datasheets
TNPW1206604KBEEN
Vishay / Dale TNPW1206604KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 604kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C