TNPW12065K69BEEN
Mfr.Part #
TNPW12065K69BEEN
Description
RES 5.69K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.69kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW12065K69BEEN
Vishay / Dale TNPW12065K69BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 5.69kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C