TNPW12065K23FETA
Mfr.Part #
TNPW12065K23FETA
Description
RES 5.23K OHM 1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
5.23kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW12065K23FETA
Vishay / Dale TNPW12065K23FETA
TNPW Series, Thin Film, 5.23kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C