TNPW12065K23BEEN
Mfr.Part #
TNPW12065K23BEEN
Description
RES 5.23K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Published :
Contact Plating :
Tin
Weight :
16.187578mg
Length :
3.2004mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
200V
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
5.23kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Height :
660.4μm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
100V
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW12065K23BEEN
Vishay / Dale TNPW12065K23BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 5.23kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C