TNPW120654R9BEEN
Mfr.Part #
TNPW120654R9BEEN
Description
RES 54.9 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
250mW
Weight :
16.187578mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Published :
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6mm
Resistance :
54.9Ohms
Voltage - Rated :
200V
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
250mW
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
100V
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
Datasheets
TNPW120654R9BEEN
Vishay / Dale TNPW120654R9BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 54.9Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C