TNPW1206549KBETY
Mfr.Part #
TNPW1206549KBETY
Description
RES 549K OHM 0.1% 1/4W 1206
14 Weeks
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
549kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6mm
Series :
TNPW
Height :
550μm
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW1206549KBETY
Vishay / Dale TNPW1206549KBETY
TNPW Series, Thin Film, 549kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C