TNPW120653R6BETA
Mfr.Part #
TNPW120653R6BETA
Description
RES 53.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
660.4μm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Resistance :
53.6Ohms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Length :
3.2004mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW120653R6BETA
Vishay / Dale TNPW120653R6BETA
TNPW Series, Thin Film, 53.6Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C