TNPW120651R0BEEN
Mfr.Part #
TNPW120651R0BEEN
Description
RES 51 OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
660.4μm
Width :
1.6002mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
51Ohms
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW120651R0BEEN
Vishay / Dale TNPW120651R0BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 51Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C