TNPW120651K7BETY
Mfr.Part #
TNPW120651K7BETY
Description
RES 51.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
51.7kOhms
Power Rating :
250mW
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
1206 (3216 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Published :
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
610μm
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Width :
1.6mm
Weight :
16.187578mg
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW120651K7BETY
Vishay / Dale TNPW120651K7BETY
TNPW Series, Thin Film, 51.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C