TNPW120651K7BEEA
Mfr.Part #
TNPW120651K7BEEA
Description
RES 51.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
1.6002mm
Resistance :
51.7kOhms
Series :
TNPW e3
Case Code (Metric) :
Weight :
16.187578mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
660.4μm
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Published :
Datasheets
TNPW120651K7BEEA
Vishay / Dale TNPW120651K7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 51.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C