TNPW12064K53DETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW12064K53DETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.53K OHM 0.5% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
TNPW
Feature :
Military
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Power Rating :
250mW
Resistance :
4.53kOhms
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Datasheets
TNPW12064K53DETA
Vishay / Dale TNPW12064K53DETA
TNPW Series, Thin Film, 4.53kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C