TNPW12064K48BEEA
Mfr.Part #
TNPW12064K48BEEA
Description
RES 4.48K OHM 0.1% 1/4W 1206
14 Weeks
Case Code (Imperial) :
Resistance :
4.48kOhms
Series :
TNPW e3
Published :
Width :
1.6002mm
Power Rating :
250mW
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
660.4μm
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Length :
3.2004mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW12064K48BEEA
Vishay / Dale TNPW12064K48BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.48kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C