TNPW12064K27BETA
Mfr.Part #
TNPW12064K27BETA
Description
RES 4.27K OHM 0.1% 1/4W 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Resistance :
4.27kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW12064K27BETA
Vishay / Dale TNPW12064K27BETA
TNPW Series, Thin Film, 4.27kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C