TNPW12064K02FEEA
Mfr.Part #
TNPW12064K02FEEA
Description
RES 4.02K OHM 1% 1/4W 1206
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
200V
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
3.2mm
Width :
1.6mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
550μm
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.02kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW12064K02FEEA
Vishay / Dale TNPW12064K02FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C